سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی

I380X253_958110779650
6044cace-41c9-4cb1-9855-ce3eac8d13c8
7 (1)
photo_2019-05-31_19-04-05
photo_2019-05-31_19-04-08
photo_2019-05-31_19-08-12

سیلیس دانه بندی مخصوص تصفیه آب و فیلتر شنی :

تولید سیلیس دانه بندی در انواع سایزهای ریز ، متوسط ، درشت مخصوص فیلترهای شنی جهت تصفیه آب استخرهای شنا،تصفیه خانه های صنعتی،تصفیه خانه های دولتی،پارک های آبی و …………..

کاربرد سیلیس دانه بندی در صنایع تصفیه آب:

 • -استخرهای شنا
 • -مجتمع های تصفیه آب
 • -تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی
 • -آکواریوم ها
 • -زلال سازی آب استخرها
 • -تصفیه آب واحدهای صنعتی
 • -تصفیه آب واحدهای روستایی و شهری مربوط به امور آب و فاضلاب
 • -تصفیه آب استخرهای دولتی و اداره ی ورزش و جوانان

مزایای استفاده از سیلیس دانه بندی جهت تصفیه آب :

 • -بهبود کیفیت و شرایط بهداشتی آب
 • -آسان تر کردن فرآیند فیلتراسیون
 • -کاهش اثرات زیست محیطی
 • -گرفتن مواد زائد و مواد خارجی
 • -کاهش مصرف انرژی
 • -کاهش مصرف آب به خاطر زلال بودن

کلیه ی  محصولات تولیدی در بسته بندی ۳۰-۴۰-۵۰ کیلیویی عرض می شود و کلیه ی محصولات تولیدی در بسته بندی جامبو ۱و ۵/۱ تنی عرض می شود .

کار کرد سیلیس در فیلترهای شنی جهت تصفیه آب:

فرآیند فیلتراسیون به عنوان یکی از مهمترین و شناخته شده ترین روش در تصفیه و زلال سازی مایعات کاربرد دارد. اساس کار صافی ها ،تصفیه فیزیکی با به دام انداختن ذرات معلق در لایه های بستر فیلتر می باشد. آب و یا مایعاتی که می بایست تصفیه شود ، از قسمت زیرین فیلتر خارج می شود. فیلترهای شنی کاربرد موثری در تصفیه مایعات دارند و کاربرد موثری در استخرهای شنا ،صنایع شیر ، صنایع کاغذ سازی ، صنایع فولاد و فلزات ، صنایع لاستیک سازی ، تصفیه خانه های  آب و فاضلاب ، کلیه ی سیستم های حرارتی و برودتی ، نیروگاه ها ، پتروشیمی و پالایشگاه دارند.

درون این فیلتر ها لایه های مختلفی از ماسه های سیلیس با دانه بندی و خلوص متفاوت قرار می گیرند. بسته به نوع و ابعاد فیلتر شنی و همچنین نازل های مخزن  طبیعتا اندازه مقدار و سایز ذرات ماسه های شنی تغییر می یابد.

در طراحی فیلتر شنی پارامترهای مختلفی نظیر سایز دانه بندی بستر ، دمای آب ، سایز ذرات معلق موجود در آب ، تخلخل بستر ، دبی آب عبوری و سرعت خطی جریان عبوری بایستی در نظر گرفته شوند. علاوه بر این عوامل هیدرولیکی و فشار و شرایط بهره برداری فیلترها نیز بایستی مد نظر باشد.

سیلیس دانه بندی تصفیه آب شرکت پاسارگاد سیلیس با کیفیت بالا و خلوص ۹۹ درصد به بالا می باشد و در انواع سایزهای مختلف آماده عرض به بازار می باشد . کلیه ی محصولات سیلیس تصفیه آب در انواع بسته بندهی های ۳۰-۴۰-۵۰ کیلویی قابل عرض می باشد.

آنتراسیت تصفیه آب

2
52120345_641224172995674_4101584859105815086_n
charcoal_huda_beauty

آنتراسیت زغالی است معدنی که بسیار به کربن اکتیو شباهت دارد . زغالی سیاه رنگ و براق و سخت تر از کربن است و دارای حداق آب و بیشترین مقدار کربن است.

آنتراسیت در فرآیند تصفیه آب و فاضلاب و سوخت و تهیه کربن اکتیو  برپایه زغال که در زمینه ی فولاد سازی ، پتروشیمی و… استفاده می شود. آنترسیت حد واسط سیلیس و کربن اکتیویی باشد.

آنتراسیت می تواند کدورت را بر طرف کند و کمی هم آهن و منگنز را از بین می برد.

کاربرد آنتراسیت در تصفیه آب:

آنتراسیت قادر است کدورت ، آهن ، منگنز ، کلرازاد ، کروم و فلزات سنگین مواد آلی و چرمی و روغن را از آب حذف و یا میزان آن را کاهش دهد.

انواع آنتراسیت :

۱-آنتراسیت وارداتی Jacobi با درصد خلوص کربن بالای ۹۰ %

۲-آنتراسیت کیفیت ممتاز با درصد خلوص کربن بالای ۸۰ %

۳-آنتراسیت شسته شده بدون خاکستر با درصد خلوص های

% ۷۰ -۶۰

% ۸۰ – ۷۰

% ۹۰ – ۸۰

آنتراسیت  تولیدی شرکت پاسارگاد سیلیس در بسته بندی ۲۰کیلویی قابل عرضه می باشد و این محصول همراه با سیلیس به مشتری عرضه می شود.

سیلیس سندبلاست

3
44577680_360183617882465_4092074565802151770_n
55872675_689335584817974_3736705431265564215_n
images-3درجه-دو

تولید سیلیس دانه بندی در سه سایز : ریز و متوسط و درشت مخصوص سند پلاست  که برای از بین بردن زنگ ، رسوبات و آماده سازی سطوح برای رنگ آمیزی است که در صنایع کشتی سازی ، ساخت پل ، رسوب گیری مخازن ، صنعت فولاد سازی و پالایشگاه ها و پتروشیمی ها ، صنایع دریایی و کشتی سازی ، خطوط لوله و نیرو گاه ها ، صنایع سیمان و قطعه سازی به کار می رود . از سیلیس جهت سند پلاست شیشه ، چوب ، سنگ و رنگ بری و زنگ زدایی از سازه های فلزی آلوده به چربی استفاده می شود. در صنعت سایش انواع بتن و فلزات هر چه سختی سیلیس بالاتر باشد بهتر است.

کاربرد سیلیس در سند بلاست:

۱-زنگ زدایی ، ماسه زدایی و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات

۲-زبر کردن سطوح قطعات جهت بهینه انجام شدن عملیات لعاب کاری

۳-آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاری های صنعتی و تزئینی یا رنگ

۴-مات کاری و تمیز کاری قطعات

۵-رسوب زدایی فلزات و سوله های مدرن

۶-رسوب زدایی و برداشتن زنگ زدگی  از سطح  کشتی ها

۷-تمیز کاری رسوب گیری از دیگ های قدیمی

این شرکت قادر است سیلیس دانه بندی مخصوص سندپلاست را با هر تناژی که مشتری درنظرشان می باشد تامین کند و در انواع بسته بندی ها قابل ارائه می باشد.

سیلیس پودری ومیکرونیزه

4
4

سیلیس پودری :

سیلیس میکرونیزه یا همان سیلیس پودری در انواع مش های مختلف مش ۱۸۰، مش ۲۳۰، مش ۳۲۵ با درجه خلوس بالای ۹۹ درصد تولید میشود و شرکت پاسارگاد سیلیس قادر به تولید مش های سفارشی از سمت مشتری میباشد.

کاربرد های مختلف سیلیس میکرونیزه « سیلیس پودری »:

سیلیس میکرونیزه جهت مصارفی همچون رنگ سازی ، کاشی و سرامیک ، لعاب سازی و دیگر صنایع از این سیلیس استفاده میشود .

روش تولید این سیلیس به شرح زیر است :

سنگ سیلیس از معدن استخراج و بعد از دانه بندی شدن و برداشتن مواد زائد از آن به سمت بالمیل های قوی هدایت میشوند و از آنجا به سمت آسیاب حرکت میکنند و سیلیس تولیدی این شرکت در مش های ۱۸۰ ، ۲۳۰ ، ۳۲۰ تولید میشود و در بسته بندی های جامبو به بازار مصرفی ارسال میشود .

کاربرد های مختلف سیلیس میکرونیزه:

 • کاشی و سرامیک سازی
 • لعاب سازی
 • تولید قالب های ریخته گری
 • تولید سیمان
 • بتن و افزودنی های بتنی
 • چسب های کاشی
 • صنایع سیلیکا
 • صنایع رنگ و چسب
 • درزگیرها
 •  مواد شوینده ( خمیر دندان ، صابون، مایع و …)

سیلیس لعاب و کاشی وسرامیک

لعاب ها طیف گسترده ای از ترکیبات آلی و معدنی را در بر می گیرند . لعاب مربوط به سرامیک معمولا مخلوط شیشه  مانندی متشکل از کورتز و فلدسپات است. این اجزاء را پس از آسیاب شدن و نرم کردن به صورت خمیری رقیق درمی آورند .آنگاه شی سرامیکی مورد نظر را در این خمیر غوطه ور کرده و آن را پس از خشک شدن در کوره تا دمای معین حرارت می دهند.

پس از لعاب دادن روی چینی ، روی آن ها مطالب مورد نظر را می نویسند . یا اینکه طراح هایی نقاشی می کنند و دوباره روی آن لعاب داده بار دیگر حرارت می دهند.

لعاب بی رنگ: این نوع لعاب که برای پوشش سطح چینی های برای ظریف به کار می رود، بی رنگ و شفاف است و از مخلوط کربنات کلر و سیلیس و خاک چینی  سفید تهیه می شود.

کاربرد سیلیس در لعاب سازی:

سیلیس یک شبکه ساز است.سیلیس مصرفی در صنعت سرامیک و لعاب سازی باید خلوص بالا داشته باشد و دارای ناخالصی آهن نباشد زیرا وجود آهن وضعیت رنگ لعاب  را تحت تاثیر قرار می دهد.

سیلیس میکرونیزه جهت مصرف کاشی و سرامیک  و لعاب سازی مورد استفاده قرار می گیرد و سیلیس مصرفی در صنایع لعاب سازی بیشتر به صورت مش های ۱۸۰-۲۲۰و۳۲۰ مورد استفاده قرار می گیرد.

کربنات کلسیم و دولومیت

کربنات کلسیم

کربنات کلسیم یک ماده استثنایی است.کربنات کلسیم یاcaco3بیش از ۴% از پوسته زمین را شامل و در سرتا سر دنیا پیدا میشود.کربنات کلسیم یکی از پرکاربردترین مواد شناخته شده برای بشر است.

این ماده میتواند به صورت مصنوعی تولید شود و البته در پوسته تخم مرغ و غشای جانورانی مانند حلزون و خرچنگ نیز موجود است.جنس مروارید نیز از کلسیم کربنات است.

کربنات کلسیم،برای استفاده در صنعت از معدن استخراج میشود.کربنات کلسیم خالص میتواند از سنگ مرمر تولید شود یا اینکه میتواند به وسیله عبور دادن دی اکسید کربن از درون سلول کلسیم هیدروکسید بوجود آید.

کربنات کلسیم به عنوان پر کننده (fillr)در صنایع مورد مصرف دارد.پرکننده ها به موادی گفته میشود که به مایعات و جامدات اضافه میشوند تا یک یا چند تغییر به صورت افزایش مقاومت مکانیکی و خاصیت شکل پذیری کاهش یا افزایش وزن مخصوص،افزایش مقاومت حرارتی ،تغییر در غلظت و کاهش قیمت تمام شده میگردد.

مصارف کربنات کلسیم:

کربنات کلسیم در صنایع رنگ و تولید چسب و چوب ، کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک ، کربنات کلسیم در صنایع لاستیک، کربنات کلسیم کفپوش ها، کربنات کلسیم در صنایع چسب و رزین، سیم و کابل، کربنات کلسیم در صنایع لوله پلاستیک ، کربنات کلسیم در صنایع پروفیل و کربنات کلسیم در صنایع لعاب سازی و کاشی سرامیک مصرف دارد.

دولومیت

دولومیت که تحت عناوین “دولوستون” و “سنگ دولومیت” نیز شناخته می شود، سنگی است رسوبی که عمدتاً از کانی دولومیت با فرمول شیمایی CaMg(CO2)3 شکل گرفته است. دولومیت در حوضه های رسوبی سرتاسر جهان یافت می گردد. تصور بر این است که دولومیت از آلتراسیون بعد از رسوبگذاری (postdepositional) گِل آهکی (lime mud: لجن آهکی) و سنگ آهک انجام پذیرفته بوسیله آب زیرزمینی غنی از منیزیم، شکل می گیرد.
دولومیت و سنگ آهک، سنگ هایی به شدت مشابه یکدیگر می باشند. گستره ای رنگی از سفید تا خاکستری و سفید تا قهوه ای روشن در هردو یکسان می باشد (اگرچه حضور رنگ هایی دیگر مانند قرمز، سبز و مشکی نیز امکانپذیر می باشد). آنها تقریباً سختی مشابه داشته و هر دوی در اسید کلریک رقیق حل می گردند. این دو سنگ جهت بکارگیری به عنوان ماده ساختمان سازی خرد شده و برش می خورند و به جهت ویژگی خنثی سازی اسیدی مورد استفاده قرار می گیرند.

دولومیتی شدن

دولومیت در سابقه سنگی (rock record : آنچه در حال حاضر از سنگ ها باقی مانده است) بسیار معمول است اما به ندرت کانی دولومیت در حال شکل گیری در محیط های رسوبی مشاهده می گردد. به این دلیل باور بر اینست که اغلب دولومیت ها زمانی شکل می گیرند که گِل آهکی (lime mud: لجن آهکی) یا سنگ آهک بواسطه تغییرات شیمیایی بعد از رسوبگذاری دچار تغییر می گردند. دولومیت در محیط های رسوبی ای مشابه محیط هایی که سنگ آهک بوجود می آید، شکل می گیرد. این محیط ها، محیط هایی گرم، کم عمق، محیط های دریایی که در آنها لجن (گِل) کربنات کلسیمی به شکل آوارهای صدفی (shell debris) ، مواد مدفوعی (fecal material)، قطعات مرجانی (coral fragments) و رسوبات کربناتی تجمع می یابند. تصور براینست که دولومیت زمانی شکل می گیرد که کلسیت (CaCO2) موجود در لجن (گِل) کربناتی یا سنگ آهک بوسیله آب زیرزمینی غنی از منیزیم تغییر می یابد. منیزم موجود، تبدیل کلسیت به دولومیت (CaMg(CO2)3) را تسهیل می نماید. این تغییر شیمیایی تحت عنوان “دولومیتی شدن”(dolomitization) شناخته می شود. دولومیتی شدن می تواند سنگ آهک را بطور کامل به دولومیت مبدل گرداند و یا اینکه بخشی از سنگ را تغییر داده “سنگ آهک دولومیتی” را ایجاد نماید.

شناسایی در صحرا و کلاس درس

دولومیت اندکی سخت تر از سنگ آهک می باشد. سختی موس دولومیت ۳.۵ تا ۴ می باشد و سنگ آهک ( که از کلسیت شکل یافته) سختی موس ۳ دارد.
دولومیت در اسید هیدروکلریک رقیق، اندکی کم محلول تر می باشد. کلسیت در تماس با اسید سرد و رقیق (% ۵) به شدت می جوشد درحالیکه دولومیت در برابر اسید جوشش بسیار ضعیفی ایجاد می نماید.
اغلب این تفاوت ها به اندازه ای بارز نیستند که منجر به شناسایی قطعی در صحرا گردند. تمایز این سنگ ها در صحرا بواسطه یک زنجیره ترکیبی (compositional continuum) که شامل گستره ای از سنگ آهک تا سنگ آهک دولومیتی تا دولومیت می باشد، بسیار پیچیده تر است. برای نام گذاری دقیق این سنگ ها به یک آنالیز شیمیایی که فراوانی های نسبی کلسیم ومنیزیم را معین می نماید، نیاز است.

“سنگ دولومیت” و “دولوستون”

برخی از زمین شناسان درخصوص بکارگیری واژه “دولومیت” هم برای کانی و هم برای سنگی با ترکیب مشابه معذبند. در عوض ترجیح می دهند هنگامیکه در مورد سنگی رسوبی صحبت می کنند واژه “سنگ دولومیت” یا “دولوستون” را بکار گرفته و هنگامیکه در مورد کانی صحبت می نمایند از کلمه “دولومیت” استفاده نمایند. گرچه این واژگان محاوره را تسهیل می نماید و سبب افزایش صحت می گردند اما بسیاری از زمین شناسان بکارگیری واژه “دولومیت” را هم برای کانی و هم برای سنگ ادامه می دهند.

دگرسانی یا آلتراسیون دولومیت

دولومیت هنگامیکه در معرض حرارت و فشار قرار می گیرد، رفتاری مشابه سنگ آهک دارد. در چنین شرایطی با افزایش دما، دولومیت شروع به تبلورمجدد می نماید و بلورهای دولومیت درون سنگ افزایش اندازه یافته و نمود بلورین سنگ گسترش می یابد.
اگر به تصویر زیر با دقت بنگرید خواهید دید که این سنگ از بلورهای دولومیتی شکل گرفته که به راحتی قابل شناسایی می باشند. بافت درشت بلورین، نشانه ای از تبلورمجدد است ( که اغلب بواسطه دگرسانی ایجاد می گردد) می باشد. دولومیتی که به یک سنگ متامورفیسم تغییر شکل داده، تحت عنوان “مرمر دولومیتی” شناخته می شود.

کاربردهای دولومیت

دولومیت و سنگ آهک به طریقه ای مشابه مورد استفاده قرار می گیرند. آنها خرد شده و به عنوان آگرگات درپروژه های ساختمان سازی بکارگرفته می شوند. این سنگ ها برای ساخت سیمان، کوره پز (kiln-fired) می گردند، به شکل بلوک ها و صفحات بزرگ برش می خورند تا به عنوان سنگ بادبر (dimension stone) مورد استفاده قرار گیرند. برای تولید آهک، کلسینه می گردند. در برخی از این کاربردها، به دولومیت اولویت داده می شود. سختی بالاتر دولومیت آنرا در ساخت مواد ساخت و ساز در مقامی برتر قرار می دهد. حلالیت پائینتر دولومیت این سنگ را در برابر محتوای اسیدی باران و خاک مقاوم تر می گرداند.
زمانیکه سنگ آهک تبدیل به دولومیت می گردد فرآیند دولومیتی شدن منجر به شکل گیری واکنش کاهش (احیاء) ضعیفی می شود. این عمل می تواند منطقه متخلخلی در یک لایه یعنی جایی که دولومیتی شدن اتفاق می افتد، ایجاد نماید. این فضاهای تخلخل می توانند تله ای برای سیالات زیرسطحی مانند نفت و گازطبیعی باشد. به همین دلیل است که دولومیت اغلب یک مخزن سنگی است که در اکتشاف نفت و گاز طبیعی مورد کاوش قرار می گیرد. دولومیت همچنین می تواند به عنوان یک سنگ میزبان برای کانسارهای سرب، روی و مس انجام وظیفه نماید.
در صنایع شیمیایی دولومیت به عنوان منبعی برای “منیزی” (MgO) مورد استفاده قرار می گیرد. صنعت فولادزنگ نزن دولومیت را به عنوان عامل تَف جوشی (sintering agent) در فرآوری کانه آهن و به عنوان گدازآور (flux) در تولید فولاد بکار می بندد. در کشاورزی دولومیت به عنوان اصلاح کننده خاک (soil conditioner) و یک افزونه غذایی برای دام ها کاربرد دارد. دولومیت در تولید شیشه و سرامیک مورد استفاده دارد. از دولومیت به عنوان یک منبع کم اهمیت تر منیزیم استفاده گردیده است اما امروزه منیزیم را از منابع دیگری بدست می آورند.

سیلیس شیشه و بلورسازی

سیلیس ماده ی اولیه شیشه و بلور :

بزرگترین بخش بیشتر شیشه ها را سیلیس تشکیل می دهد.

شیشه یک جامد غیر بلوری می باشد که می تواند شکل یک جامد سخت و شکننده و یک ماده مذاب روان داشته باشد . این رفتار انتقال شیشه نامیده می شود. مواد اولیه ی صنعت شیشه و انواع آن را به اختصار بیان می نمایم:

شیشه سیلیسی : مواد پایه تشکیل دهنده ی شیشه سیلیس می باشد و مناسی برای لوله های کوره با دمای بسیار بالا می باشد.

شیشه و بلور: سیلیس +اکسید سدیم +اکسید سرب+اکسید پتاسیم +آلومینیم +اکسید روی بیشترین کاربرد را در کارخانه ها  دارد.

کاربرد سیلیس در تولید انواع شیشه و بلور سازی :

 • ظروف کریستال
 • بلور سازی
 • شیشه ساختمانی
 • شیشه سکوریت
 • شیشه دودی
 • شیشه جام
 • شیشه فلوت

شرکت پاسارگاد سیلیس دارای سیلیس دانه بندی مخصوص تولید شیشه و بلور سازی با بالاترین عیار و کمترین آهن و بهترین کیفیت قادر به تامین و تهیه ی سیلیس مورد نظر می باشد.

میکروسیلیس

تولید کننده انواع سیلیس در همدان

 میکروسیلیس:

استفاده از پودر میکرو سیلیس  به عنوان یک پوزولان موثر در بتن امروزه در دنیا بسیار رایج می باشد . ساختار بتن سخت شده و منافذ و حفرات خالی تشکیل شده است . از طرفی بخش سخت شده خمیر سیمان که محیط سنگدانه ها را فرا گرفته و کانالهای داخل خمیر گسترده شده است .

میکروسیلیس علاوه بر داشتن ساختار آمورف یک خصوصیت ممتاز دیگر نیز دارد که ریز بودن ذرات آن می باشد . این مسئله محاسن  و معایبی دارد از محاسن این است که می توان پر کنندگی بسیار بالایی در حفرات میکروسکوپی بتن داشته و هر چه بیشتر تراکم بتن را بالا می برد و استحکام بتن را افزایش می دهد . یکی از معایب میکرو سیلیس ، عدم پخش شدگی مناسب آن در ماتریس بتن یا ملات می باشد. از آنجا که ذرات میکرو سیلیس که از ۱ درصد اندازه ذرات سیال می باشد جاذبه بالایی داشته و شدیدا تمایل دارند که در بتن به یکدیگر بچسبند.

کاربرد میکرو سیلیس:

 • تولید محصولات بتنی
 • بتن ریزی های ساخت اسکله های دریایی
 • ساخت بتن های با مقاومت بالا
 • ساخت بتن  سدها ، کانالها ، تونلها.
 • کف سازی و راه سازی
 • ساخت بتن ها در معرض خوردگی
 • افزایش مقاومت آسفالت

خاک نسوز فولاد و چدن

خاک نسوز

جرم نسوز سیلیس بر پایه اسید بوریک

جرم نسوز اسیدی سیلیس بر پایه اکسید بور

خاک نسوز سیلیس بهترین دیر گداز جهت ذوب در :چدن ، فولاد های ساده کربنی  و کم آلیاژ و …. می باشد.

از لحاظ دانه بندی خاک نسوز سیلیس بایستی به گونه هایی باشد که حداکثر تراکم پذیری را ایجاد نماید بطوری که حداقل دانسیته ی خاک نسوز بعد از کوبیدن به ۲/۲ کیلو گرم کیلو گرم به دسی متر مکعب برسد.

جرم نسوز با توجه به درجه خلوص سیلیس (SIO2) مصرفی ، سختی یکنواخت و مقاومت به خوردگی بالا و سرعت کم کریسیتالیزاسیون مورد توجه است .

این جرم ها عموما مقاومت مطلوبی در برابر سرباره های حاوی اکسیدهای آهن سیلیسم ،آلومینیوم و کروم داشته و از دیگر ویژگی های مهم آن هدایت حرارتی پایین این جرم ها می باشد.

جهت ایجاد سطح یکنواخت در سطوح کوره نیاز به کمک زینتر می باشد ، اغلب اسید پوریک به عنوان کمک زینتر استفاده می گردد ، که خاصیت اسیدی دارد و جهت ذوب فلزات با سرباره اسیدی بسیار مناسب می باشد.

همچنین این شرکت قادر به تولید جرم های سیلیس با زینتر کوتاه مدت و مقاومت قلیایی بالا بر پایه اکسید بور می باشد که بسیار مورد توجه صنایع تولید فولاد بوده.